Menu
Uncategorized

„Autentyczne Konwersacje” – wakacyjny trening komunikacji po angielsku i hiszpańsku (tylko) dla dorosłych

Jak co roku 2 wakacyjne miesiące dedykujemy autorskiemu projektowi, którego zadaniem jest wyposażyć Cię w swobodę rozmawiania po angielsku i hiszpańsku.

Dzięki Autentycznym Konwersacjom:

 • mówisz „po obcemu” bez lęku przed popełnieniem błędu
 • uczysz się nawyków diametralnie zwiększających płynność
 • wzbogacasz słownictwo poprzez pracę z materiałem autentycznym
 • zapamiętujesz język i struktury gramatyczne w trakcie zajęć
 • wychodzisz ze strefy komfortu dzięki zmieniającym się lektorom prowadzącym
 • uczysz się wierzyć w siebie
Klimatyczna pracownia WOW Hygge w łodzkich loftach

Dobrze wiem, że dzisiaj każda reklama kursu językowego krzyczy coś o „nastawieniu na mówienie” i „miłej atmosferze”. Dlatego, zamiast posługiwać się sloganami, chcę Ci wytłumaczyć, jak fokus na komunikację i atmosferę zaufania tworzymy u nas w WOW podczas Autentycznych Konwersacji:

 • zajęcia oparte na materiałach autentycznych sprawiają, że spontanicznie zabierasz głos – bo czujesz potrzebę go zabrać
 • pracując z naturalnym językiem zaczynasz brzmieć naturalnie, oswajając się z różnorodnością brzmień i akcentów
 • przemyślane ćwiczenia powtórzeniowe zakorzeniają nowy język w Twojej głowie, więc masz coraz więcej zasobów, by mówić coraz piękniej i pewniej
 • zmieniający się co kilka tygodni lektorzy delikatnie wytrącają Cię ze strefy komfortu, co przyspiesza proces przepracowywania bariery w mówieniu
 • kameralna, 4-6-osobowa grupa nieprzypadkowych ludzi, słucha Cię, wspiera, oswaja z zadawaniem pytań i udziela feedbacku; tak budujemy naszą „miłą atmosferę”.

Konwersacje w WOW otworzyły mnie na swobodną (mimo, że niedoskonałą) komunikację po angielsku. Emocjonujące materiały pomogły mi się otworzyć. Nauczyłam się szukać i zauważać okazje do samodzielnego praktykowania języka.”

Dorota pustelnik

Prowadzący: Kasia Kaczmarek & lektorzy z teamWOW (polscy oraz Cristina i Marina z Hiszpanii)

[Słowo od Kasi:]

Co ja wiem o Twoich problemach z językami? Zaufaj mi – dużo!

Kiedy 19 lat temu wylądowałam na lotnisku w Glasgow, na myśl o rozmowie z native speakerem słowa dosłownie uwięzły mi w gardle, chociaż miałam certyfikat i długie lata kursów angielskiego za sobą.

Autentyczne Konwersacje poprowadzimy również w wersji online

Zrozumiałam wtedy, że kursy językowe polegające na przerabianiu podręczników i rozwiązywaniu testów są nieporozumieniem. Przynajmniej dla kogoś, kto chce używać języka jako narzędzia komunikacji. Tak powstał pomysł na WOW. 

Od 2016 roku każdego lata realizujemy w WOW 8-tygodniowy trening językowy (tylko) dla dorosłych. Jego celem jest uświadomienie Uczestnikom, z jaką łatwością można się komunikować w językach obcych, jeśli tylko zadba się o towarzyszące temu emocje, wypracuje odpowiednie nawyki i okrasi to solidną porcją pięknego, naturalnie brzmiącego języka przy pomocy materiałów autentycznych. 

Czego się nauczysz dzięki Autentycznym Konwersacjom?

 • znajdować właściwe słowa, by wyrażać siebie w języku obcym
 • mówić bez lęku; prościej i jaśniej
 • zadawać pytania i prosić o pomoc bez skrępowania
 • uważnie słuchać i reagować – budować relacje za pomocą języka obcego
 • świadomie notować i pracować z nowym słownictwem tak, by zamieszkało w Twojej głowie, a nie tylko w notesie
 • używać mądrych i skutecznych narzędzi do zapamiętywania języka
Naucz się technik świadomej pracy z językiem obcym podczas zamkniętego webinaru

Tak to działa: 

 1. Wybierz język, poziom trudności zajęć i ich formę: online lub stacjonarnie w Łodzi, przy Tymienieckiego i skontaktuj się z naszym Biurem: 790 401 500 lub sekretariat@wowcentrum.pl (pn-czw 14.30-19.30).
 2. W rozmowie telefonicznej zaproponujemy Ci grafik zajęć i termin wstępnej i darmowej konsultacji z naszym lektorem, aby upewnić się co do Twojego wyboru poziomu.
 3. Hiszpański startuje 5 lipca, a angielski 12 lipca. Oba kursy trwają 8 tygodni = 16 spotkań po 75 minut.
 4. W czwartek 8 lipca o 20.00 spotkasz się z Kasią Kaczmarek na bonusowym szkoleniu online, podczas którego nauczysz się sprawdzonych sposobów, by przez 8 tygodni Autentycznych Konwersacji osiągnąć najlepsze efekty.
 5. Każde z 16 zajęć to warsztat oparty na autorskim scenariuszu i autentycznym video/podcaście/artykule.
 6. Nie robimy testów i nie stawiamy ocen, za to każde spotkanie zaczynamy zestawem ćwiczeń, które zakorzeniają nowy materiał w Twojej pamięci.
 7. Podczas zajęć masz mnóstwo sposobności, by zabierać głos i używać nowych słów i zwrotów w praktyce.
 8. W czasie zajęć uczysz się technik i narzędzi skutecznego zapamiętywania słownictwa.
Na Konwersacjach nauczysz się traktować język jako narzędzie – nie pole minowe

Autentyczne Konwersacje prowadzimy na 3 poziomach trudności. Zastanów się teraz, który z opisów jest o Tobie:

Poziom słabozaawansowany (A2): już potrafisz się (jako-tako) komunikować i formułować zdania, ale często się zacinasz, czujesz, że używasz tylko podstawowych słów i zwrotów, a Twoja gramatyka to przede wszystkim bezokoliczniki 🙂 Za to naprawdę dużo rozumiesz i wkurza Cię, że nie potrafisz tak dobrze mówić. Perspektywa mówienia po obcemu bardzo Cię stresuje. Czasem wręcz obezwładnia.

Poziom średniozaawansowany (zwany też wiecznie średniozaawansowanym; B1/B1+): bez większych trudności porozmawiasz na wiele tematów, potrafisz też sobie poradzić, gdy zapomnisz „słówka” i ogarniasz jak używać czasu przeszlego, a jak przyszłego. Marzysz jednak o tym, by mówić swobodniej i by fajne zwroty przychodziły Ci do głowy wtedy,  gdy ich potrzebujesz, a nie po 2 godzinach 🙂 Chcesz też z większą pewnością siebie używać bardziej zaawansowanej gramatyki i wyeliminować błędy, które często popełniasz. Kiedy masz porozmawiać po obcemu czujesz duży stres i boisz wpadki. 

Poziom zaawansowany (B2/C1): mówisz swobodnie i bez „przystanków”, doceniasz zasób słownictwa, którym dysponujesz i swobodnie operujesz gramatyką. Popełniasz błędy z pośpiechu albo niewiedzy, które słówko pasuje do którego (to tzw. niezręczności językowe). Twoim celem jest mówić jeszcze piękniej, z użyciem naturalnie brzmiacych zwrotów. Szukasz kontaktu z autentycznym językiem, chętnie nauczysz się, jak uczyć się samodzielnie i skąd czerpać inspiracje. 

Nie masz pojęcia, który poziom wybrać? Bez obaw! Wyjaśnimy to podczas bezpłatnej, indywidualnej konsultacji z naszym lektorem online, którą umówimy dla Ciebie po otrzymaniu Twojego zgłoszenia. 

Jako „wiecznie początkująca”, gromadząca przez 20 lat cały strych podręczników do nauki języka, szczególnie gramatyki, doświadczająca ataku paniki w chwili kiedy „musiałam” powiedzieć choćby good morning mogę powiedzieć jedno: Teraz już nie „muszę”, teraz chcę 🙂 WOW, oprócz obcych słówek, uczy chcieć a nie musieć. A jak już sam chcesz, to się nauczysz, nawet z etykiety płynu do naczyń 😉 W fantastycznej atmosferze, śmiejąc się, przy herbacie lub kawie, nawet nie wiesz kiedy aż wyrywasz się, żeby powiedzieć TO po angielsku. Polecam wszystkim zablokowanym.

Magda strużyk

Kiedy odbywają się zajęcia?

 • ANGIELSKI STACJONARNY (Łódź, Tymienieckiego 25c): wtorki i czwartki godz. 16.30, 18.00, 19.30
 • ANGIELSKI ONLINE (cały świat :)): poniedziałki i środy godz. 7.30, 9.00 i 19.30
 • HISZPAŃSKI STACJONARNY (Łódź, Tymienieckiego 25c): poniedziałki i środy godz. 17.30 i 19.00
 • HISZPAŃSKI ONLINE: wtorki i czwartki godz. 17.30 i 19.00

Uwaga: o tym, który poziom będzie miał zajęcia o której godzinie zadecydujemy po zebraniu Waszych zgłoszeń – tu ważną rolę odgrywają Wasze możliwości czasowe. Będziemy starać się brać je pod uwagę.

Ile to kosztuje?

 • 190 zł opłaty rezerwacyjnej (do 10. czerwca) oraz
 • 890 zł opłaty jednorazowej (do 10. lipca) lub 2 raty po 490 zł (do 10. lipca i 10. sierpnia)

Wszystkie płatności regulujesz przelewami na konto WOW – wygoda! A jeśli potrzebujesz faktury – żaden problem. Daj nam znać, a my zajmiemy się resztą.

FAQ

Dopiero zaczynam uczyć się języka. Czy mogę wziąć udział w Autentycznych Konwersacjach?

Nie 🙁 Ten projekt adresujemy do osób, które już potrafią się porozumiewać w wybranym języku. Osoby początkujące zapraszamy na zajęcia całoroczne, które startują na początku października. Zgłoszenia na nie przyjmujemy już latem.

Latem wyjeżdżam na urlop. Czy muszę płacić za cały kurs, nawet jeśli nie będzie mnie 2 tygodnie?

Słuszne pytanie! Dotyczy 90% uczestników wakacyjnych zajęć 🙂 Tak, nawet jeśli wyjeżdżasz czy z innych przyczyn nie bierzesz udziału w zajęciach, to miejsce w grupie nadal jest tylko Twoje i czeka na Ciebie. Dlatego nie pomniejszamy ceny kursu o zajęcia nieodbyte ani nie sprzedajemy zajęć tylko w lipcu czy tylko w sierpniu.

Ale! Jeśli zapiszesz się na kurs online, nagramy dla Ciebie zajęcia. A jeśli srtacjonarnie – w miarę dostępności miejsc w grupach umożliwimy Ci dodatkowy udział w zajęciach w innej grupie po Twoim powrocie z urlopu. Zaznaczamy: w miarę możliwości 🙂

Nie lubię kupować kota w worku. Co się stanie, jeśli zajęcia mi się nie spodobają lub zmienię plany?

Jeśli zapłacisz nam opłatę rezerwacyjną, ale do 30 czerwca zgłosisz nam, że zwalniasz swoje miejsce, zwrócimy Ci pieniądze i po sprawie. Jeśli kurs już się rozpocznie, masz możliwość zgłoszenia nam rezygnacji w ciągu 7 dni od jego startu, a my potrącimy z Twoich dotychczasowych opłat połowę wpisowego i należność za zajęcia, które się w tym czasie odbyły.

„Wakacyjne konwersacje były dla mnie olśnieniem językowym (…). W WOW się otworzyłam. Mówiłam po angielsku. To było piękne doświadczenie. Czułam się bezpiecznie i dobrze.”

karina jasiaczek

Jak i kiedy dołączyć:

 • skontaktuj się z Krystianem w naszym Biurze: 790 401 500 lub sekretariat@wowcentrum.pl
 • liczba miejsc jest ściśle ograniczona – first come first served

Zapraszamy serdecznie. To będzie lato pełne emocji!

Brak komentarzy

  Zostaw wiadomość

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.