Menu

Efekt WOW

Podzieliliśmy nasz czas na taki, który musimy niestety spędzić w szkole i na taki, kiedy mamy wolne i rzekomo niczego się nie uczymy. Taki stan rzeczy nie jest w zgodzie z ludzką naturą. Wręcz przeciwnie: jeśli miałbym wymienić jedną aktywność, do której człowiek nadaje się najlepiej, tak jak albatros do latania czy gepard do biegania, to jest to właśnie uczenie się.

M. Spizer „Jak uczy się mózg”

Rozwój językowy na bazie motywacji wewnętrznej

W WOW dbamy o to, by Wasz rozwój językowy odbywał się na bazie motywacji wewnętrznej, bo to ona sprawia, że nauka zapada w pamięć i przekłada się na realne umiejętności. Naszym celem jest tworzyć kursy, w których uczestniczysz z przyjemnością, a głos zabierasz spontanicznie. Projektując zajęcia korzystamy nie tylko z materiałów autentycznych, ale również sięgamy po rozmaite, nieszablonowe narzędzia. Czerpiemy ze zdobyczy neurodydaktyki, jak i psychologii, coachingu, mindfulness, sztuki, a czasem również jogi. Dzięki temu spotkaniom w WOW towarzyszą emocje, a te pozwalają Wam zapamiętywać język już w trakcie zajęć.

Spotkania w WOW przygotowujemy tak, by zrealizować każdy z 3 kluczowych celów: 1. Stworzyć przestrzeń dla komunikacji w języku obcym – od pierwszych zajęć i bez względu na poziom 2. Wspierać Uczestników w zapamiętywaniu materiału już w trakcie zajęć 3. Motywować do personalizacji i aktywizacji (używania) nowopoznanych zwrotów.

Filozofia pracy w WOW to efekt wieloletnich doświadczeń z pracy dydaktycznej, w tym również refleksji wyniesionych z kursów językowych, w których uczestniczyliśmy jako kursanci (wielu z nas posługuje się kilkoma językami).