Menu

O nas

Holistyczne podejście do języków obcych

Skoro tu jesteś, to znaczy, że szukasz czegoś więcej niż kurs językowy. I prawdopodobnie już wiesz, że nauka języków obcych, która polega na zapamiętywaniu słówek lub klikaniu w aplikacjach, nie sprawi, że będziesz swobodnie rozmawiać „po obcemu”. W WOW nasze kursy języka angielskiego i hiszpańskiego dla dorosłych i dla dzieci projektujemy tak, by uczestnictwo w nich dodawało odwagi i poczucia, że dasz radę.

Do nas przychodzisz rozmawiać. Poznawać ludzi. Uświadamiać sobie swoją motywację i mechanizmy, od których zależą Twoje efekty. Odpoczywać. Śmiać się. Nawiązywać relacje. Nabierać pewności siebie.

Aby stymulować Cię do zabierania głosu, tworzymy angażujące scenariusze zajęć, a fakt, że nie oceniamy i nie robimy testów, sprzyja pokonywaniu bariery językowej.

W WOW odkryjesz narzędzia i wypracujesz rytuały, które pomogą Ci trwale pamiętać i swobodnie używać nowopoznanych zwrotów.

A gdyby tego było mało, to przyjrzyj się naszym pracowniom. Prawda, że przytulne? Wkładamy w ich wystrój mnóstwo serca, byście z przyjemnością do nas wracali. Bo wewnętrzna motywacja – czyli to, że chce się Wam chcieć – powoduje, że pojawia się ten wyczekany, językowy efekt WOW.

Nasza historia

Kiedy 11 lat temu tworzyłam WOW, robiłam to z myślą o wszystkich, którzy – tak jak ja – zainwestowali całe lata w uczestnictwo w kursach językowych, zdawanie egzaminów i zdobywanie certyfikatów, ale na zajęciach nie dostali szansy, by nauczyć się najważniejszego: mówienia.

Już pierwszą naszą łódzką pracownię – Językownię na Radogoszczu – otwierałam z intencją, by pomagać dorosłym porzucić wzięty ze szkoły lęk przed popełnieniem błędu i „odkleić” ich od podręczników na rzecz treningu komunikacji. Marzyłam, by wyjąć rozwój językowy ze szkolnych schematów i spowodować, by kojarzył się z przyjemnością, relaksem i dbałością o siebie. Parzyłam moim Kursantom zieloną herbatę i zanurzałam się wraz z nimi w spotkaniach, podczas których padały ważne pytania i osobiste odpowiedzi, a przy okazji oswajaliśmy angielską gramatykę i nowe zwroty.

Dziś, bogatsi o doświadczenie i 2 nowe, zachwycające pracownie – w loftach i na Nastrojowej – jesteśmy szkołą językową pierwszego wyboru nie tylko dla tych, którzy borykają się z barierą językową, ale dla wszystkich, którzy chcą w sposób świadomy samodzielnie rozwijać się językowo.

O założycielce

Nazywam się Kasia Kaczmarek. WOW jest moim drugim domem i przestrzenią, która odzwierciedla to, co cenię: wartość doświadczenia, siłę relacji międzyludzkich i budowanie na pozytywach.

Wyznaję zasadę: nie zaprowadzisz nikogo tam, dokąd sam nie doszedłeś, a prowadzenie szkoły językowej jest ściśle związane z tym, co mnie w życiu ciekawi i moją osobistą historią. Uczyłam się w życiu 7 języków – w tym szalenie trudnych: hebrajskiego i współczesnej greki – dlatego z doświadczenia wiem co warto robić, a czego unikać, by języki pamiętać i faktycznie ich używać. W WOW jestem trenerem języka angielskiego, ale też wspieram naszych Kursantów i fanów w mediach społecznościowych w ich świadomej pracy nad rozwijaniem kompetencji językowych. Powadzę również warsztatowe i indywidualne spotkania mentoringowe poświęcone technikom efektywnej nauki języków obych.

Pasjonuję się neurodydaktyką, psychologią, jogą i zrównoważonym stylem życia i namiętnie się w tych obszarach szkolę. Prywatnie jestem żoną Tomka i mamą 2-letniego Kuby.